Aktiviteter pr. år
Aktiviteter
- 100 - 150 ud af 317 resultater
Søgeresultater
-
VIA University College, Campus Herning (Ekstern organisation)
Birgitte Geert Jensen (Medlem)
4 feb. 2020 → 25 mar. 2020Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
RMIT University, School of Architecture and Urban Design (Ekstern organisation)
Claus Peder Pedersen (Medlem)
18 okt. 2012Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Censor ved Københavns Universitet, Institut for Kunst- og kulturvidenskab på 6 2.års opgaver i analytisk praksis (Begivenhed)
Anne Elisabeth Toft (Medlem)
20 dec. 2022 → 17 jan. 2023Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Bedømmelsesudvalg vedrørende Niels Nygaard: Arkitektonisk kvalitet. Arkitektskolen Aarhus, 2007 (Ekstern organisation)
Niels Albertsen (Medlem)
31 okt. 2006 → 28 feb. 2007Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
RMIT University, School of Architecture and Urban Design (Ekstern organisation)
Claus Peder Pedersen (Medlem)
22 nov. 2012Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Norwegian University of Science and Technology, Faculty of Architecture and Fine Art (Ekstern organisation)
Claus Peder Pedersen (Medlem)
1 aug. 2012 → 1 aug. 2015Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Det Kongelige Danske Kunstakademis Skoler for Arkitektur, Design og Konservering (Ekstern organisation)
Claus Peder Pedersen (Medlem)
7 okt. 2011 → 9 dec. 2011Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
eCAADe Regional Workshop Bialystok (Ekstern organisation)
Johan Verbeke (Medlem)
9 maj 2014Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Det Kongelige Danske Kunstakademis Skoler for Arkitektur, Design og Konservering (Ekstern organisation)
Tom Nielsen (Medlem)
feb. 2016 → jun. 2016Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo (Ekstern organisation)
Boris Brorman Jensen (Medlem)
8 jan. 2015 → 16 jan. 2015Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
Fil -
Arkitekskolen i Aarhus (Ekstern organisation)
Nini Leimand (Medlem), Karl Christiansen (Formand) & Niels Martin Larsen (Medlem)
12 apr. 2018 → 25 apr. 2018Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Italian Ministry for Education, University and Research (Ekstern organisation)
Peter Krogh (Medlem)
1 jun. 2012 → 31 mar. 2013Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Beyond 2020 (Begivenhed)
Urszula Koźmińska (Medlem)
15 aug. 2019 → 30 jun. 2020Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Sveriges Landbrugsuniversitet, Alnarp (Ekstern organisation)
Niels Albertsen (Medlem)
14 aug. 2022 → 14 sep. 2022Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Phd bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)
Peter Krogh (Formand)
20 mar. 2015 → 1 nov. 2015Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
PhD Architectural Probes of the Infraordinary: Social coexistence through everyday spaces, by Espen Lunde Nielsen (Ekstern organisation)
Ruth Baumeister (Formand)
14 mar. 2017Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Bedømmelsesudvalg til Lektorat i digitale design- og fabrikationsprocesser i arkitektur (Ekstern organisation)
Charlotte Bundgaard (Formand)
2 feb. 2015 → 30 mar. 2015Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Medlem af ph.d.-bedømmelsesudvalget for Kristine Annabell Torps ph.d.-afhandling 'Mellemrummets hus' på KADK (Ekstern organisation)
Claus Peder Pedersen (Medlem)
7 dec. 2016Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
KADK, Kunstakademiets Designskole (Ekstern organisation)
Carlo Volf (Medlem)
16 jun. 2011Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Akademisk Arkitektforening (Ekstern organisation)
Katrina Wiberg (Medlem)
31 jul. 2015Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
RMIT University, Europe (Ekstern organisation)
Claus Peder Pedersen (Medlem)
22 nov. 2019Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Arkitektskolen Aarhus, Skolens Bestyrelse (Ekstern organisation)
Claus Peder Pedersen (Formand)
10 okt. 2013 → 2 dec. 2013Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo (Ekstern organisation)
Tom Nielsen (Medlem)
apr. 2013 → jun. 2013Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Realdania og Bygningskultur Danmark (Ekstern organisation)
Lars Nicolai Bock (Medlem)
1 jan. 2008 → 1 jan. 2014Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Arkitektskolen Aarhus (Organisation)
Simon Ostenfeld Pedersen (Medlem)
okt. 2020 → nov. 2020Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Hong Kong Polytechnic University, PolyU School of Design (Ekstern organisation)
Peter Krogh (Medlem)
1 jun. 2012 → 30 jun. 2012Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Next art Russia (Begivenhed)
Birgitte Geert Jensen (Medlem)
23 apr. 2018 → 29 apr. 2018Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
Fil -
International AI Competition: Our World is Beautiful (Begivenhed)
Anne Elisabeth Toft (Medlem)
16 okt. 2023Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Kunstakademiets Arkitektskole, Kulturministeriet (Ekstern organisation)
Kätte Bønløkke Andersen (Medlem)
1 maj 2008 → 1 jul. 2008Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Censor ved Det Kongelige Akademi, Arkitektur (Begivenhed)
Anne Elisabeth Toft (Medlem)
15 feb. 2022 → 15 mar. 2022Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo (Ekstern organisation)
Claus Peder Pedersen (Medlem)
11 okt. 2011 → 3 nov. 2011Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Det Kongelige Danske Kunstakademis Skoler for Arkitektur, Design og Konservering (Ekstern organisation)
Ruth Baumeister (Medlem)
14 jun. 2017 → 15 jun. 2017Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Arkitektskolen Aarhus (Organisation)
Niels Martin Larsen (Medlem)
1 okt. 2019 → 1 dec. 2019Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Arkitektskolen Aarhus (Organisation)
Boris Brorman Jensen (Medlem)
1 mar. 2020 → 5 dec. 2020Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Afgangscensor ved KADK, kandidatprogrammet Spatial Design (Begivenhed)
Anne Elisabeth Toft (Medlem), Lise Juel Grønbjerg (Medlem), Henrik Oxvig (Medlem) & Nikoline Dyrup Carlsen (Medlem)
17 jun. 2020Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Member of The Evaluation Panel for the RIBA Students Competition organised for schools in the African and Middle Eastern Regions (Begivenhed) (Begivenhed)
Rune Christian Bach (Medlem)
1 dec. 2021 → 10 dec. 2021Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Ph.d. bedømmelseskomité (Ekstern organisation)
Pia Bille (Medlem)
19 dec. 2007 → 4 apr. 2008Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Censor ved det Kongelige Akademi, Arkitektur (Begivenhed)
Anne Elisabeth Toft (Medlem)
1 nov. 2023 → 5 dec. 2023Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Ansættelsesudvalg til forskningslektorat ved arkitektskolen Aarhus (Ekstern organisation)
Leif Høgfeldt Hansen (Formand)
15 maj 2013 → 15 jun. 2013Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Akkrediterings panel til bedømmelse af Via Design Degree Programme in Design, Technology and Busines (Ekstern organisation)
Birgitte Geert Jensen (Medlem)
10 nov. 2015 → 18 jan. 2016Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Det Kongelige Akademi - Arkitektur (Organisation)
Claus Peder Pedersen (Medlem)
1 okt. 2022 → 12 nov. 2022Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Det Kongelige Danske Kunstakademis Skoler for Arkitektur, Design og Konservering (Ekstern organisation)
Birgitte Geert Jensen (Medlem)
3 jun. 2016 → 23 jun. 2016Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Opponent på licentiatafhandlingen 'Taming the Erratic: Representation and materialisation in post-digital architectural design" af Daniel Norell på KTH (Ekstern organisation)
Claus Peder Pedersen (Medlem)
1 dec. 2016Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
World Congress of Architects, Kommiteen for UIA2023 (Ekstern organisation)
Ruth Baumeister (Medlem)
1 sep. 2020 → 6 jul. 2023Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Ph.d. evaluation committee, KA (Ekstern organisation)
Jørgen Rasmussen (Medlem)
13 nov. 2008 → 10 mar. 2009Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo (Ekstern organisation)
Boris Brorman Jensen (Medlem)
22 maj 2014 → 28 maj 2014Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
Fil -
Creative Practice Conference (Ekstern organisation)
Johan Verbeke (Medlem)
27 aug. 2014 → 29 aug. 2014Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Censor ved Københavns Universitet, Institut for Kunst- og Kulturvidenskab (Begivenhed)
Anne Elisabeth Toft (Medlem)
30 okt. 2018 → 27 nov. 2018Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Conditions Magazine (Ekstern organisation)
Boris Brorman Jensen (Medlem)
23 nov. 2010 → 24 nov. 2010Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Arkitektskolen Aarhus, Skolens Bestyrelse (Ekstern organisation)
Claus Peder Pedersen (Formand)
1 sep. 2014 → 15 okt. 2014Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg