Arkitektskolen Aarhus

  • Nørreport 20

    8000 Aarhus

    Danmark

Aktiviteter 1976 2019

Filter
Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Arkitektskolen Aarhus (Organisation)

Ruth Baumeister (Medlem)
7 jan. 2019 → …

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

The Bartlett School of Architecture (Begivenhed)

Chris Thurlbourne (Medlem)
1 jun. 20191 jun. 2023

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Ph.d.-bedømmelse, medlem af bedømmelsesudvalg for Ivo Vrouwes afhandling "Sensemaking in Construction", KU Leuven, Bruxelles, Belgien (Begivenhed)

Charlotte Bundgaard (Medlem)
1 jan. 201817 aug. 2018

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

VIA University College Herning - TEKO Herning (Ekstern organisation)

Birgitte Geert Jensen (Medlem)
6 jul. 2018

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Fil

Convegno: ´L´Esperienza dello Spazio: musei, collezioni, gallerie´ (Ekstern organisation)

Ruth Baumeister (Medlem)
7 jan. 201816 maj 2018

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Censorkorpset for Kunsthistorie og Visuel Kultur (Ekstern organisation)

Anne Elisabeth Toft (Medlem)
1 apr. 201831 mar. 2022

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Censorkorpset for de kunstneriske uddannelser (Ekstern organisation)

Katrina Wiberg (Medlem)
1 okt. 201830 sep. 2022

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Censor ved Københavns Universitet, Institut for Kunst- og Kulturvidenskab (Begivenhed)

Anne Elisabeth Toft (Medlem)
30 okt. 201827 nov. 2018

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Norwegian University of Science and Technology (Ekstern organisation)

Karen Olesen (Medlem)
27 aug. 20186 nov. 2018

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Photobook Week Aarhus Dummy Award (Begivenhed)

Anne Elisabeth Toft (Medlem)
2 jul. 20185 jul. 2018

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

CA2RE (Begivenhed)

Walter Unterrainer (Medlem)
jan. 2018

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Ph.d. bedømmelse, medlem af bedømmelsesudvalg for Sidse Martens Gudmand-Høyers afhandling "Værdibaseret Udvikling af Danmarks Almene Boliger" (Begivenhed)

Charlotte Bundgaard (Medlem)
1 aug. 201821 sep. 2018

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Uddannelses- og Forskningsministeriet (Ekstern organisation)

Katrina Wiberg (Medlem)
1 okt. 201830 sep. 2022

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Uddannelses- og Forskningsministeriet (Ekstern organisation)

Anne Elisabeth Toft (Medlem)
1 okt. 201830 sep. 2022

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Arkitekskolen i Aarhus (Ekstern organisation)

Nini Leimand (Medlem), Karl Christiansen (Formand), Niels Martin Larsen (Medlem)
12 apr. 201825 apr. 2018

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Cyprus art Week (Begivenhed)

Birgitte Geert Jensen (Medlem)
15 jun. 20182 jul. 2018

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Fil

Next art Russia (Begivenhed)

Birgitte Geert Jensen (Medlem)
23 apr. 201829 apr. 2018

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Fil

Art Week Italy (Begivenhed)

Birgitte Geert Jensen (Medlem)
1 jul. 201815 aug. 2018

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Fil

Aalborg Universitet (Ekstern organisation)

Birgitte Geert Jensen (Medlem)
1 maj 201820 jun. 2018

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Iatrogenic Bodies in Konrad Wachsmann's, "The Turning Point of Building" (PhD dissertation) (Ekstern organisation)

Jonathan Foote (Medlem)
1 aug. 2017 → …

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Aarhus Kommune (Ekstern organisation)

Thomas Juel Clemmensen (Medlem)
28 apr. 2017

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Assessment committee KADK (Ekstern organisation)

Birgitte Geert Jensen (Medlem)
25 sep. 20171 nov. 2017

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Fil

Brabrand Boligforening (Ekstern organisation)

Tom Nielsen (Medlem)
jan. 2017apr. 2017

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Assessment Committee Esben Skov Laursen’s ph.d.-afhandling, AU (Ekstern organisation)

Birgitte Geert Jensen (Medlem)
22 maj 2017

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Assessment board for Associate professor at Design School Kolding (Ekstern organisation)

Birgitte Geert Jensen (Medlem)
1 feb. 201715 mar. 2017

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Brabrand Boligforening (Ekstern organisation)

Tom Nielsen (Medlem)
okt. 2017jan. 2018

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Aalborg Universitet (Ekstern organisation)

Walter Unterrainer (Medlem)
okt. 2017dec. 2017

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Aalborg Universitet (Ekstern organisation)

Birgitte Geert Jensen (Medlem)
17 okt. 20175 dec. 2017

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Fil

PhD Architectural Probes of the Infraordinary: Social coexistence through everyday spaces, by Espen Lunde Nielsen (Ekstern organisation)

Ruth Baumeister (Formand)
14 mar. 2017

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Utzon: Travel, Thinking, Making - Exploring Critical Travel Parxis as a Formative Process in Architecture (Ekstern organisation)

Ruth Baumeister (Formand)
4 sep. 2017

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Aarhus School of Engineering, ASE Faculty of Science, Aarhus University (Ekstern organisation)

Karen Olesen (Medlem)
27 nov. 20177 feb. 2018

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Medlem af Akademirådets og Kunstnersamfundets Jury (Ekstern organisation)

Anne Elisabeth Toft (Medlem)
apr. 2017mar. 2020

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

KADK (Ekstern organisation)

Ruth Baumeister (Medlem)
14 jun. 201715 jun. 2017

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

´Beyond Change - Questioning the role of design in times of global transformations´ (Ekstern organisation)

Ruth Baumeister (Medlem)
1 okt. 201719 okt. 2017

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Journal: Histories of post-war architecture (Ekstern organisation)

Ruth Baumeister (Medlem)
5 mar. 201731 dec. 2020

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

PhD-bedømmeslseudvalg (Ekstern organisation)

Anne Elisabeth Toft (Formand)
okt. 20162 feb. 2017

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Reviewer for Agence Nationale de la Recherche France (Ekstern organisation)

Johan Verbeke (Medlem)
2016

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Thesis Committee (Ekstern organisation)

Nacho Ruiz Allen (Medlem)
15 jan. 2016

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Virserum Konsthall (Ekstern organisation)

Inge Vestergaard (Medlem)
mar. 2016jun. 2016

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Accreditation of PhD programme University of Belgrade (Ekstern organisation)

Johan Verbeke (Medlem)
2016

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Assessment of PhD of Max Visser (Ekstern organisation)

Johan Verbeke (Medlem)
20162017

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Reviewer for NWO, the Netherlands (Ekstern organisation)

Johan Verbeke (Medlem)
2016

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bedømmelsesudvalg for Lektorat og Adjunktur i Arkitektonisk Kulturarv, Arkitektskolen Aarhus (Ekstern organisation)

Charlotte Bundgaard (Medlem)
27 apr. 201619 jun. 2016

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Medlem af ph.d.-bedømmelsesudvalget for Anna Katrine Hougaards ph.d.-afhandling 'The Animate Drawing' på KADK (Ekstern organisation)

Claus Peder Pedersen (Medlem)
17 jun. 2016

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Det Kongelige Danske Kunstakademis Skoler for Arkitektur, Design og Konservering (Ekstern organisation)

Birgitte Geert Jensen (Medlem)
1 sep. 201620 nov. 2016

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Fil

CAADence in architecture 2016 (Begivenhed)

Johan Verbeke (Medlem)
2016

Aktivitet: Medlemsskab - typerMedlemskab af bedømmelsesudvalg