Det Kongelige Danske Kunstakademis Skoler for Arkitektur, Design og Konservering

  • Philip de Langes Allé 10

    1435 København K

    Danmark

Aktiviteter

Filter
Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Pelle Munck-Petersens E-Ph.D forsvar (Begivenhed)

Nini Leimand (Medlem)

16 mar. 2020

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo (AHO) (Ekstern organisation)

Boris Brorman Jensen (Medlem)

1 mar. 202030 mar. 2020

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Arkitektskolen Aarhus (Organisation)

Boris Brorman Jensen (Medlem)

1 mar. 202029 maj 2020

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Arkitektskolen Aarhus (Organisation)

Boris Brorman Jensen (Medlem)

1 mar. 202030 apr. 2020

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Ph.d bedømmelse af Dermot Foley, Architecture and Urban Design, RMIT (Begivenhed)

Boris Brorman Jensen (Medlem)

21 nov. 2019

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

PhD pre-examiner (Begivenhed)

Mette Agger Eriksen (Medlem)

28 aug. 201914 okt. 2019

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

FABRICATE (Begivenhed)

Phil Ayres (Medlem)

20 jun. 20195 jul. 2019

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

University of Antwerp (Ekstern organisation)

Morten Ryhl-Svendsen (Medlem)

14 feb. 2019

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

CAADRIA 2019 (Begivenhed)

Phil Ayres (Medlem)

2 jan. 201922 jan. 2019

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo (AHO) (Ekstern organisation)

Boris Brorman Jensen (Medlem)

1 dec. 201815 feb. 2019

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Chalmers Tekniska Högskola, Arkitektur (Ekstern organisation)

Phil Ayres (Medlem)

7 nov. 201811 dec. 2018

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Phd-forsvar: Architectural Thinking in Practice (Begivenhed)

Katrine Lotz (Medlem), , Tony Fretton (Medlem), , Tom Avermaete (Medlem), , Fredrik Nilsson (Medlem), & Cor Wagenaar (Medlem)

25 sep. 2018

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

International Sport and Culture Association (Ekstern organisation)

René Kural (Medlem)

15 sep. 201824 nov. 2018

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

IT Universitetet i København (Ekstern organisation)

Phil Ayres (Medlem)

24 jul. 201810 dec. 2018

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

The Swiss National Science Foundation (SNF) (Ekstern organisation)

Jonna Majgaard Krarup (Medlem)

jul. 2018 → …

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

ACADIA (Ekstern organisation)

Phil Ayres (Medlem)

1 maj 201815 jun. 2018

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Arkitekskolen i Aarhus (Ekstern organisation)

Nini Leimand (Medlem), , Karl Christiansen (Formand), & Niels Martin Larsen (Medlem)

12 apr. 201825 apr. 2018

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

2nd International Workshop on Self-Organised Construction (Begivenhed)

Phil Ayres (Medlem)

apr. 2018jun. 2018

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Institut for Konservering (Organisation)

Jane Richter (Medlem)

19 mar. 201820 apr. 2018

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Institut for Bygningskunst og Design (Organisation)

Per Galle (Medlem)

12 mar. 201813 apr. 2018

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Institut for Konservering (Organisation)

Jane Richter (Formand)

6 mar. 201822 mar. 2018

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Ariktektskolen Aarhus (Ekstern organisation)

Phil Ayres (Medlem)

feb. 2018apr. 2018

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

eCAADe (Ekstern organisation)

Phil Ayres (Medlem)

20 jan. 20181 mar. 2018

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

CAADRIA 2018 (Ekstern organisation)

Phil Ayres (Medlem)

2 jan. 201822 jan. 2018

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Nationalmuseet, Bevaringsafdelingen (Ekstern organisation)

Morten Ryhl-Svendsen (Medlem)

jan. 2018

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

RobArch 2018: Robotic Fabrication in Architecture, Art and Design (Ekstern organisation)

Paul Nicholas (Medlem)

2018

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

ACADIA (Ekstern organisation)

Paul Nicholas (Medlem)

2018

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

RMIT University, Europe (Ekstern organisation)

Boris Brorman Jensen (Medlem)

15 okt. 201723 nov. 2017

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Fil

RMIT University, Europe (Ekstern organisation)

Boris Brorman Jensen (Medlem)

15 okt. 201724 nov. 2017

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Fil

Kunstakademiets Designskole (Organisation)

Per Galle (Medlem)

26 sep. 20173 nov. 2017

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Kunstakademiets Designskole (Organisation)

Mette Agger Eriksen (Medlem)

6 sep. 201712 sep. 2017

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Institut for Bygningskunst og Kultur (Organisation)

Peter Bertram (Medlem)

14 aug. 201730 aug. 2017

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Designskolen Kolding (Ekstern organisation)

Eva Brandt (Medlem)

11 aug. 20175 nov. 2017

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Designskolen Kolding (Ekstern organisation)

Eva Brandt (Medlem)

11 aug. 20175 nov. 2017

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Institut for Bygningskunst og Teknologi (Organisation)

Nini Leimand (Medlem)

26 jun. 2017

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Institut for Bygningskunst og Teknologi (Organisation)

Nini Leimand (Medlem)

15 jun. 2017

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Roskilde Universitet (Ekstern organisation)

Troels Degn Johansson (Medlem)

1 jun. 201731 aug. 2017

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Malmö Universitet (Ekstern organisation)

Eva Brandt (Medlem)

30 apr. 201728 okt. 2017

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Danske Landskabsarkitekter (Ekstern organisation)

Camilla Hedegaard Møller (Medlem)

1 apr. 2017

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Ansættelsesudvalg for professor i arkitektur og urbanisme (Begivenhed)

Katrine Lotz (Formand), , Camilla Hedegaard Møller (Medlem), & Mathilde Petri (Medlem)

6 mar. 201724 apr. 2017

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Kunstakademiets Designskole (Organisation)

Mette Agger Eriksen (Medlem)

10 feb. 201725 feb. 2017

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

University of Ferrara (Ekstern organisation)

René Kural (Medlem)

1 feb. 201731 maj 2017

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Institut for Bygningskunst og Teknologi (Organisation)

Nini Leimand (Medlem)

27 jan. 2017

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Institut for Bygningskunst og Kultur (Organisation)

Nini Leimand (Medlem)

13 jan. 2017

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Camilla H. Møllers Phd.-forsvar (Begivenhed)

Peter Bertram (Formand)

12 jan. 2017

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Ansættelsesudvalg for professor i landskabsarkitektur (Begivenhed)

Katrine Lotz (Formand), , Camilla Hedegaard Møller (Medlem), & Mathilde Petri (Medlem)

9 jan. 201710 feb. 2017

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

CAADRIA 2017 (Ekstern organisation)

Phil Ayres (Medlem)

2 jan. 201722 jan. 2017

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

eCAADe 2017 (Ekstern organisation)

Phil Ayres (Medlem)

jan. 2017feb. 2017

Aktivitet: Medlemskab Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Fil