Aktiviteter pr. år
Aktiviteter
- 50 - 100 ud af 325 resultater
Søgeresultater
-
Institut for Bygningskunst, By og Landskab (Organisation)
René Kural (Medlem)
26 okt. 2020 → 9 nov. 2020Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Czech Technical University in Prague (Ekstern organisation)
Phil Ayres (Medlem)
12 okt. 2020 → 12 nov. 2020Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
The Mindcraft Project (Ekstern organisation)
Nicolai de Gier (Medlem)
1 okt. 2020 → 31 dec. 2020Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Arkitektskolen Aarhus (Ekstern organisation)
René Kural (Medlem)
10 sep. 2020 → 10 jun. 2021Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Statens Byggeforskningsinstitut ved Aalborg Universitet (Ekstern organisation)
René Kural (Medlem)
13 aug. 2020 → 2 nov. 2020Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Stockholm University of the Arts (Ekstern organisation)
Jakob Ion Wille (Medlem)
10 aug. 2020Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Høgskolen i Innlandet (Ekstern organisation)
Jakob Ion Wille (Medlem)
30 jun. 2020Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Afgangscensor ved KADK, kandidatprogrammet Spatial Design (Begivenhed)
Anne Elisabeth Toft (Medlem), Lise Juel Grønbjerg (Medlem), Henrik Oxvig (Medlem) & Nikoline Dyrup Carlsen (Medlem)
17 jun. 2020Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Institut for Bygningskunst, By og Landskab (Organisation)
René Kural (Medlem)
10 jun. 2020 → 16 jun. 2020Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Det Kongelige Akademi - Arkitektur, Design, Konservering (Organisation)
René Kural (Medlem)
13 maj 2020 → 17 jun. 2020Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Pelle Munck-Petersens E-Ph.D forsvar (Begivenhed)
Nini Leimand (Medlem)
16 mar. 2020Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Forskningslaboratorium 1: Tranformation (Organisation)
Anne Elisabeth Toft (Formand), Boris Brorman Jensen (Medlem) & Claus Peder Pedersen (Medlem)
11 mar. 2020 → 17 apr. 2020Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo (Ekstern organisation)
Boris Brorman Jensen (Medlem)
1 mar. 2020 → 30 mar. 2020Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Arkitektskolen Aarhus (Organisation)
Boris Brorman Jensen (Medlem)
1 mar. 2020 → 30 apr. 2020Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Arkitektskolen Aarhus (Organisation)
Boris Brorman Jensen (Medlem)
1 mar. 2020 → 5 dec. 2020Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Statens Museum for Kunst (Ekstern organisation)
Morten Ryhl-Svendsen (Medlem)
mar. 2020Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Formand for bedømmelsesudvalg / Chairman of Assessment Committee of PhD Sidse Carroll's dissertation "Co-designing Age-Friendly Cities and Communities - Towards an Age-Friendly Spatial Practice" (Begivenhed)
Mette Agger Eriksen (Formand), Jeremy Myerson (Medlem) & Trine Agervig Carstensen (Medlem)
feb. 2020 → 7 maj 2020Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Member of PhD Assessment Committee for Vanessa Rodrigues; Linköping University (Begivenhed)
Mette Agger Eriksen (Medlem), Anna Lundberg (Formand), Tore Strandvik (Medlem), Bo Westerlund (Medlem) & Jonas Löwgren (Sekretær)
feb. 2020 → 9 jun. 2020Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Det Kongelige Akademi - Arkitektur, Design, Konservering (Organisation)
Jacob Sebastian Bang (Medlem)
2020Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Ph.d bedømmelse af Dermot Foley, Architecture and Urban Design, RMIT (Begivenhed)
Boris Brorman Jensen (Medlem)
21 nov. 2019Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
PhD pre-examiner (Begivenhed)
Mette Agger Eriksen (Medlem)
28 aug. 2019 → 14 okt. 2019Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
FABRICATE (Begivenhed)
Phil Ayres (Medlem)
20 jun. 2019 → 5 jul. 2019Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Ph.d. Formand for bedømmelsesudvalg ved Svala Vagnsdatter Andersens ph.d.-afhandling "Din skulder, nylon, mit spænde - fetichens væsen og virkning i seksualitet og æstetik (Begivenhed)
Jakob Ion Wille (Medlem)
18 jun. 2019 → 18 okt. 2019Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Ph.D., Defence, Member of assessment Committee (Begivenhed)
Mikkel Thomassen (Medlem)
11 jun. 2019Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
University of Antwerp (Ekstern organisation)
Morten Ryhl-Svendsen (Medlem)
14 feb. 2019Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
CAADRIA 2019 (Begivenhed)
Phil Ayres (Medlem)
2 jan. 2019 → 22 jan. 2019Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Phd forsvar: Kasper Lægring (Begivenhed)
Anders Hermund (Formand)
2019 → …Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo (Ekstern organisation)
Boris Brorman Jensen (Medlem)
1 dec. 2018 → 15 feb. 2019Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Chalmers tekniska högskola (Ekstern organisation)
Phil Ayres (Medlem)
7 nov. 2018 → 11 dec. 2018Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Phd-forsvar: Architectural Thinking in Practice (Begivenhed)
Katrine Lotz (Medlem), Tony Fretton (Medlem), Tom Avermaete (Medlem), Fredrik Nilsson (Medlem) & Cor Wagenaar (Medlem)
25 sep. 2018Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
International Sport and Culture Association (Ekstern organisation)
René Kural (Medlem)
15 sep. 2018 → 24 nov. 2018Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
IT-Universitetet i København (Ekstern organisation)
Phil Ayres (Medlem)
24 jul. 2018 → 10 dec. 2018Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
The Swiss National Science Foundation (SNF) (Ekstern organisation)
Jonna Majgaard Krarup (Medlem)
jul. 2018 → …Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
HDK – Academy of Design and Crafts, Faculty of Fine, Applied and Performing Arts, University of Gothenburg, Sweden (Ekstern organisation)
Mette Agger Eriksen (Medlem)
4 maj 2018Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
ACADIA (Ekstern organisation)
Phil Ayres (Medlem)
1 maj 2018 → 15 jun. 2018Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Arkitekskolen i Aarhus (Ekstern organisation)
Nini Leimand (Medlem), Karl Christiansen (Formand) & Niels Martin Larsen (Medlem)
12 apr. 2018 → 25 apr. 2018Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
2nd International Workshop on Self-Organised Construction (Begivenhed)
Phil Ayres (Medlem)
apr. 2018 → jun. 2018Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Institut for Konservering (Organisation)
Jane Richter (Medlem)
19 mar. 2018 → 20 apr. 2018Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Institut for Bygningskunst og Design (Organisation)
Per Galle (Medlem)
12 mar. 2018 → 13 apr. 2018Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Institut for Konservering (Organisation)
Jane Richter (Formand)
6 mar. 2018 → 22 mar. 2018Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Ariktektskolen Aarhus (Ekstern organisation)
Phil Ayres (Medlem)
feb. 2018 → apr. 2018Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
eCAADe (Ekstern organisation)
Phil Ayres (Medlem)
20 jan. 2018 → 1 mar. 2018Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
CAADRIA 2018 (Ekstern organisation)
Phil Ayres (Medlem)
2 jan. 2018 → 22 jan. 2018Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Nationalmuseet, Bevaringsafdelingen (Ekstern organisation)
Morten Ryhl-Svendsen (Medlem)
jan. 2018Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
RobArch 2018: Robotic Fabrication in Architecture, Art and Design (Ekstern organisation)
Paul Nicholas (Medlem)
2018Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
ACADIA (Ekstern organisation)
Paul Nicholas (Medlem)
2018Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Det Kongelige Akademi - Arkitektur, Design, Konservering (Organisation)
Jacob Sebastian Bang (Medlem)
2018 → 2022Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Det Kongelige Akademi - Arkitektur, Design, Konservering (Organisation)
Jacob Sebastian Bang (Medlem)
2018 → 2022Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
Københavns Kommune (Ekstern organisation)
Nicolai Bo Andersen (Medlem)
2018 → …Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
-
RMIT University, Europe (Ekstern organisation)
Boris Brorman Jensen (Medlem)
15 okt. 2017 → 24 nov. 2017Aktivitet: Medlemskab › Medlemskab af bedømmelsesudvalg
Fil